Nowe sukcesy młodych puławskich sportowców

Możliwość komentowania Nowe sukcesy młodych puławskich sportowców została wyłączona

W minioną sobotę (22 stycznia) w Żyrzynie spotkało się niemal 300 młodych miłośników taekwondo. Byli wśród nich najlepsi zawodnicy z całej Polski – a powody do dumy mają od tej soboty między innymi Puławy.

Szkoła podstawowa imienia Adama Mickiewicza była gospodarzem ogólnopolskiego turnieju Weyer Taekwondo Challenge. Zawodnicy w wieku od 5 do 14 lat mogli popisać się swoimi umiejętnościami, biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych i startując w walkach sportowych.

Wśród najlepszych drużyn z całego kraju bardzo dobrze zaprezentowali się członkowie Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Andros Puławy – zdobywając pierwsze miejsca w rywalizacji drużyn młodzików i kadetów. Statusy najlepszych zawodniczek turnieju także trafiły do puławianek. W kategorii młodziczek triumfowała Antonina Adach, a w kategorii kadetów – Maja Kraska. Dla puławskich zawodników było to bardzo udane otwarcie nowego sezonu.

Przypomnijmy, że Maja Kraska ma już za sobą pasmo wielu sukcesów. Tylko w ubiegłym roku odniosła sześć nowych, startując w ogólnopolskich olimpiadach młodzieży i Pucharach Polski. Jest już dwukrotną Mistrzynią Polski w Taekwondo Olimpijskim i dwa razy została też medalistką Pucharów Świata. Do nagród dołączają inne zaszczyty – wysokie lokacje w plebiscytach sportowych. W zestawieniu “Kuriera Lubelskiego” puławianka została sportowcem 2021 roku w kategorii kobiet, a w zakończonym właśnie plebiscycie Polska-Times zajęła 23 miejsce w kraju. Przed rokiem została powołana do Kadry Narodowej reprezentacji kobiet w Taekwondo Olimpijskim.

Źródło zdjęcia: ULKS Andros