Nowe urządzenia zdyscyplinują lokalnych kierowców

      Możliwość komentowania Nowe urządzenia zdyscyplinują lokalnych kierowców została wyłączona

W lubelskiej części naszego regionu pojawi się pierwszy odcinkowy pomiar prędkości. Zostanie zamontowany w Gołębiu, czyli między Puławami a Dęblinem.

To jedno z 39 miejsc w całej Polsce, w których przydadzą się takie urządzenia. Wszystkie te nowe lokalizacje wytypowano na podstawie analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego, przygotowanych przez Instytut Transportu Samochodowego. Tutejszy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, który przebiega przez Gołąb, jest bardzo popularny wśród kierowców: pomaga dotrzeć do Puław z północnej części naszego regionu, służy też turystom docierającym tu na przykład z Warszawy.

Przetarg w sprawie nowych urządzeń, które będą dyscyplinować kierowców, rozstrzygnięto w marcu. Zwycięska firma ma mniej niż półtora roku, żeby wszystko zamontować. Zadanie zleca Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Odcinkowy pomiar prędkości to swego rodzaju alternatywa dla fotoradarów, z tym że jest uważana za skuteczniejszą metodę kontrolowania tempa jazdy. W tym wypadku na kierowcę czekają dwa urządzenia pomiarowe, umieszczone w pewnej odległości od siebie, dlatego wynik jest bardziej miarodajny.

Źródło zdjęcia: Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD