Nowe zakażenia i ciąg dalszy kontroli

      Możliwość komentowania Nowe zakażenia i ciąg dalszy kontroli została wyłączona

Wciąż w szybkim tempie przybywa zakażeń koronawirusem – ale jak dotąd dobowe wyniki nie przekraczają rekordu z ubiegłego tygodnia.

Wczoraj (1 listopada) na całej Lubelszczyźnie potwierdzono 658, a dziś (2 listopada) 597 nowych przypadków. W lubelskiej części naszego regionu w ciągu minionej doby przybyło 79 zakażeń: większość odnotowano w powiecie puławskim. W mazowieckich powiatach sytuacja jest znacznie spokojniejsza: na ziemi kozienickiej i zwoleńskiej w poniedziałek przybyło w sumie zaledwie 11 nowych przypadków.

Liczba łóżek covidowych w całym województwie lubelskim to obecnie ponad 1700 miejsc, a aktualnie zajętych jest ponad 1400 z nich. W minioną sobotę 30 takich łóżek przybyło w szpitalu powiatowym w Puławach. W całym województwie w użyciu jest też coraz więcej respiratorów – już ponad 100 ze 130 dostępnych.

W związku z tym, że zakażenia utrzymują się na wysokim poziomie, niektóre urzędy w naszym regionie zaczynają ograniczać przyjęcia interesantów – w nałęczowskim Urzędzie Miasta już od ubiegłego tygodnia można osobiście załatwiać tylko pilne sprawy. Natomiast puławski ratusz od dziś proponuje specjalne stanowiska na parterze swojego budynku – żeby załatwić sprawę urzędową, trzeba skorzystać z wejścia od strony sądu. Więcej szczegółów jest TUTAJ.

Poza tym, w miejscach publicznych wciąż trwają policyjne kontrole. Mundurowi sprawdzają, czy wszyscy stosują się do zasad reżimu sanitarnego w takich miejscach jak sklepy, restauracje czy autobusy. Brak maseczki może oznaczać mandat. W miniony weekend w całej Polsce takie kary otrzymało prawie 6 tysięcy osób.