Nowe zasady bezpieczeństwa: co się zmieni?

      Możliwość komentowania Nowe zasady bezpieczeństwa: co się zmieni? została wyłączona

Od jutra (7 listopada) w całej Polsce zaczną obowiązywać surowsze obostrzenia, sformułowane w obliczu ciągle szerzącej się epidemii koronawirusa. Co teraz musimy brać pod uwagę, chcąc wyjść do miejsc publicznych?

Wciąż będzie obowiązywać wiele rozporządzeń, które rząd wprowadził już wcześniej, rozciągając na cały kraj zasady bezpieczeństwa przypisane do strefy czerwonej. Seniorzy powinni wychodzić z domów tylko wtedy, gdy to konieczne, a dzieci i młodzież w wyznaczonych godzinach muszą być pod opieką kogoś dorosłego. Zamknięte pozostają siłownie i lokale gastronomiczne – ale lista miejsc, których do odwołania nie odwiedzimy, nieco się rozszerzyła.

W galeriach handlowych zastaniemy zamknięte sklepy – otwarte zostaną między innymi te, w których można kupić jedzenie i środki czystości. Zamknięte zostaną także wszystkie instytucje kulturalne, a w szkołach nie będą odbywać się lekcje – teraz już także dzieci z młodszych klas będą uczyć się zdalnie. Wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa zbiera infografika, którą zamieszczamy poniżej.

 

Statystyki dotyczące epidemii koronawirusa wciąż nieubłaganie rosną. W naszym regionie najszybciej przybywa zakażeń w powiatach puławskim i kozienickim – w ciągu ostatniej doby pozytywne wyniki testów otrzymało tu po 69 osób. W tym samym czasie w powiecie ryckim odnotowano 36 nowych zakażeń, w zwoleńskim 34, a w opolskim 22.

Źródło infografiki: www.gov.pl