Nowi ochotnicy wśród lubelskich Terytorialsów!

      Możliwość komentowania Nowi ochotnicy wśród lubelskich Terytorialsów! została wyłączona

Chcesz zobaczyć jak jest w wojsku, ale nie masz na tyle dużo czasu, aby być zawodowym żołnierzem? Możesz wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej – i wziąć przykład z tych, którzy właśnie zaczęli swoją przygodę z wojskiem.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem druga Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wznowiła nabór i szkolenia podstawowe. Właśnie dzisiaj (3 lipca) w jej szeregi wstąpiło 51 nowych ochotników.

Czego można się spodziewać? Pierwszy dzień szkolenia to wcielenie, umundurowanie, odbiór ekwipunku i wyposażenia. Drugiego dnia ochotnicy zostaną poddani egzaminowi z w-f oraz testowi oceny potencjału sprawności fizycznej. Kolejne dni to nauka praktycznych umiejętności na poligonie w Nowej Dębie.

Ochotnicy zapoznają się z podstawami posługiwania się bronią, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, czy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ci, którzy pomyślnie przejdą szkolenie, 18 lipca br. złożą przysięgę wojskową. Żołnierze OT będą rozwijać swoje umiejętności przez kolejne trzy lata.

Terminy następnych szkoleń podstawowych to: 17 lipca – 1 sierpnia, 12 – 27 września oraz 21 listopada – 6 grudnia. Kandydaci mogą zgłaszać się w swoich Wojskowych Komendach Uzupełnień.

Źródło zdjęcia: 2.LBOT