Nowi rekruci zgłosili się do Dęblina!

      Możliwość komentowania Nowi rekruci zgłosili się do Dęblina! została wyłączona

Lubelscy Terytorialsi, żołnierze którzy służą lokalnej społeczności, rosną w siłę – w minioną sobotę (12 września) w ich szeregach przybyło 94 nowych ochotników.

Wszyscy zjawili się w Dęblinie, w siedzibie 22 Batalionu Lekkiej Piechoty. Nowi rekruci to przede wszystkim młodzi ludzie, uczniowie szkół technicznych, a także klas mundurowych.

Dlaczego do wojska postanowiła wstąpić Klaudia z Chełma, uczennica liceum ogólnokształcącego w klasie maturalnej? Jak sama mówi:

Przygoda, chęć sprawdzenia siebie oraz rodzinna tradycja. Mama pełni służbę w batalionie chełmskim i zachęciła mnie, abym i ja wstąpiła w szeregi WOT, pomogła mi odpowiednio przygotować się.

Z kolei Mateusz, uczeń technikum elektronicznego w Biłgoraju, opowiada:

Od dziecka interesowało mnie wojsko i zawsze chciałem wstąpić do wojska. Myślałem, że dziecięce marzenia miną, ale tak się nie stało. W przyszłości planuję studia wojskowe, a służba w WOT może mi w tym pomóc.

 

Tego pierwszego dnia ochotnicy przeszli wstępne badania lekarskie i test sprawnościowy, poznali też zasady BHP. Oczywiście dostali już swoje mundury i zaczęli uczyć się posługiwania bronią. Teraz przed nimi szkolenie podstawowe, które zakończy specjalny egzamin, znany jako „pętla taktyczna”. Przysięgę wojskową będą mogli złożyć 27 września, tę uroczystość zaplanowano już w kompleksie wojskowym na Majdanku w Lublinie.

A wszystkim, którzy chcieliby pójść w ślady tych ochotników, podpowiadamy że wystarczy zgłosić się do swojej lokalnej Wojskowej Komendy Uzupełnień – każda z nich odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji. Teraz, z racji epidemii, termin takiej wizyty w WKU należy ustalać telefonicznie.

Źródło zdjęć: 2LBOT