Nowy dworzec w Sadurkach – już niedługo!

      Możliwość komentowania Nowy dworzec w Sadurkach – już niedługo! została wyłączona

Ruszyła budowa dwóch nowych dworców kolejowych w województwie lubelskim. Nowoczesne, komfortowe i bezpieczne – takie mają być budowane od podstaw dworce w Sadurkach i Kaniach. Zajmiemy się oczywiście tym, który znajduje się w naszym regionie.

W Sadurkach wykonawca zakończył już prace przygotowawcze i rozpoczął budowę fundamentów nowego dworca. O szczegółach mówi Bartłomiej Sarna z Biura Komunikacji Polskich Kolei Państwowych S.A.:

 

Budynek będzie proekologiczny: zamontowane zostanie energooszczędne, automatyczne oświetlenie. Jednocześnie na dachu pojawi się 12 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym stacja będzie korzystała z zielonej energii. Bryła nowego dworca będzie wzbogacona o wieżę zegarową, o wysokości około 8 metrów.

Koszt wszystkich prac to ponad 4,5 miliona złotych (brutto). A kiedy pasażerowie będą mogli korzystać z nowego dworca? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w pierwszej połowie 2021 roku. Za to już teraz można się przekonać, jak będzie wyglądał dworzec w Sadurkach: zamieszczamy wizualizację, udostępnioną przez PKP. SA.