Nowy kozienicki mural już gotowy! Wiemy, kiedy odsłonięcie

      Możliwość komentowania Nowy kozienicki mural już gotowy! Wiemy, kiedy odsłonięcie została wyłączona

W najbliższe niedzielne popołudnie w Kozienicach nie zabraknie kulturalnych propozycji, które wzbogacą bardzo wyczekiwane wydarzenie.

Malowidło, które upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską i marszałka Józefa Piłsudskiego, powstało na ścianie bloku mieszkalnego na Osiedlu Pokoju 3. W tę niedzielę mural zostanie uroczyście odsłonięty – o godzinie 18.00. Władze miasta obiecują uczestnikom tej uroczystości okolicznościowe pamiątki.

Ale to nie wszystko. Już dwie godziny wcześniej, o 16.00, w Centrum Kulturalno-Artystycznym, będzie można wysłuchać historycznych wykładów, a na 19.00 zaplanowano koncert słowno-muzyczny o Cudzie nad Wisłą – w kościele pw. Świętej Rodziny wystąpią między innymi Jerzy Zelnik i Maciej Miecznikowski.

Przypomnijmy, że mural “1920 Polskie Zwycięstwo dla Wolności Europy” powstał dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej (to kwota 72 tysięcy złotych). Projekt, przygotowany przez Gminę Kozienice i Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej, wziął udział w konkursie przygotowanym przez resort – i został oceniony jako jeden z najlepszych w całym kraju, bo zajął zaszczytne drugie miejsce. 

Źródło zdjęcia: Gmina Kozienice – Facebook, kadr z filmu przygotowanego przez Kronikę Kozienicką z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.