Nowy plac targowy zatętnił wczoraj życiem!

W tę środę po raz pierwszy można było zrobić zakupy na puławskim miejskim targu w zupełnie nowym miejscu. Specjalny plac wytyczono przy ulicy Dęblińskiej 20 – i niemal od świtu zjawiali się tam dzisiaj handlarze, a także mieszkańcy naszego miasta i okolic.

Debiutu nowego placu targowego w Puławach nie przegapili także przedstawiciele władz naszego miasta i powiatu. Zjawili się tam prezydent Paweł Maj i wiceprezydent Paweł Szabłowski, z kolei władze powiatowe reprezentowali starosta Danuta Smaga, wicestarosta Leszek Gorgol i członek zarządu Ireneusz Rzepkowski. Jak podkreśliła Starosta Powiatu Puławskiego, nowa lokalizacja placu targowego jest bardzo korzystna, zwłaszcza że to tuż obok bardzo ważnego węzła komunikacyjnego, czyli drogi S-12.

Plac rzeczywiście tętnił wczoraj życiem, mieszkańcy zjawili się tłumnie, żeby kupić świeże owoce i warzywa, ubrania albo różnego rodzaju sprzęty. Dzień targowy zakończył się o godzinie 15.00 – i tak samo będzie w każdą kolejną środę. Co tydzień na plac będą też częściej podjeżdżać puławskie emki.

 

 

 

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez Urząd Miasta w Puławach

Dodaj komentarz