Nowy puławski skatepark – otwarty!

      Możliwość komentowania Nowy puławski skatepark – otwarty! została wyłączona

Puławscy skaterzy mogą spędzić te wakacje bardzo aktywnie – wczoraj uroczyście otworzono odnowiony skatepark przy ulicy Niemcewicza.

Dawno zniknęły osobne przyrządy, zastąpiło je specjalnie wyprofilowane podłoże – a od wczoraj można je do woli wypróbowywać. Nowy puławski skatepark wykonano w technologii betonowo-monolitycznej, a to oznacza płynną i bezpieczną jazdę.

Już podczas niedzielnego otwarcia zorganizowano tu warsztaty jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach i rowerach bmx. Te pierwsze atrakcje dla skaterów przygotowały wspólnie Skate Culture Foundation i MOSiR Puławy. Dobrej zabawie towarzyszy też większy komfort użytkowania obiektu: podczas remontu zamontowano tu jeszcze nowe ławki i stoliki, a aktywnemu odpoczynkowi po zmroku sprzyja nowe oświetlenie.

 

Rewitalizacja skateparku, który powstał w Puławach na terenie dawnego Ogródka Jordanowskiego, to część zadania, jakiego podjęły się władze Puław. Żeby unowocześnić obiekt, na którym zależało młodym puławianom, sięgnięto nie tylko do miejskiego budżetu, ale także po środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Źródło zdjęć: UM w Puławach