Nowy rok szkolny zacznie się w odnowionej i cieplejszej szkole

      Możliwość komentowania Nowy rok szkolny zacznie się w odnowionej i cieplejszej szkole została wyłączona

W Baranowie, na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego urzęduje już firma, która podjęła się przeprowadzenia bardzo ważnego remontu.

Cały budynek, który na co dzień służy dzieciom z tej gminy, w najbliższym czasie przejdzie termomodernizację. Zaplanowano między innymi docieplenie ścian i dachów, wykonanie nowej izolacji fundamentów oraz wymianę okien i drzwi. O to, żeby już na jesieni w całym gmachu było ciepło, zadba też zmodernizowana instalacja grzewcza. Ten remont będzie także okazją do wymiany całego oświetlenia – na nowsze i energooszczędne.

Według przyjętych planów, wszystkie prace mają się zakończyć do 30 października, z tym że do czasu rozpoczęcia roku szkolnego mają być już gotowe wnętrza – żeby dzieci mogły bez przeszkód zacząć lekcje we wrześniu. W tym roku wrócą do bardziej ekologicznej szkoły, która będzie zużywać mniej energii elektrycznej i będzie mieć na względzie dobro środowiska. Uczniowie zauważą też wiele zmian w wyglądzie budynku i w jego najbliższym otoczeniu..

Cała termomodernizacja to ogromne przedsięwzięcie, które będzie kosztowało 2 miliony 120 tysięcy złotych – wszystkie prace wykona firma Usługi Remontowo-Budowlane Dariusz Siudaj z Kotlin. Pod protokołem, który zezwala wykonawcy na zajęcie się miejscem remontu, podpisali się wójt gminy Baranów, Mirosław Grzelak i dyrektor szkoły, Piotr Wiącek. Dodajmy, że nadzór inwestorski nad całym przedsięwzięciem powierzono firmie TECBUD Łukasz Turowski z Baranowa.

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy w Baranowie