Nowy światłowód w naszym regionie! Dzięki tobie może dotrzeć dalej

      Możliwość komentowania Nowy światłowód w naszym regionie! Dzięki tobie może dotrzeć dalej została wyłączona

Dobre połączenie z Internetem to udogodnienie, na które liczy każdy z nas – niestety także w naszym regionie są jeszcze takie zakątki, do których nie dociera światłowód.

Ale ta sytuacja już powoli się zmienia: w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa powstaje nowa sieć światłowodowa, dzięki której szerokopasmowy Internet dotrze do wielu mieszkańców pogranicza Mazowsza i Lubelszczyzny. Przy tym projekcie pracują spółki FIBEE i FIBEE IV – działają w aż 7 województwach i mają skończyć budowę sieci w przyszłym roku.

Prace są prowadzone głównie przy drogach publicznych, ale wykonawca może poprosić o współpracę także mieszkańców gmin, właścicieli posesji i nieruchomości. Każdy, kto wyrazi zgodę na poprowadzenie światłowodu przez swoją działkę albo podwieszenie go na słupie, pomoże w rozbudowie nowej sieci. O takie wspieranie budowy proszą między innymi władze gmin Końskowola, Kurów i Policzna.

Dodajmy, że na bieżąco każdy może się przekonać, czy jego okolica zostanie objęta tym projektem, czy do konkretnego zakątka dotrze ta nowa sieć. Wystarczy odwiedzić stronę sieci Fiberhost – www.getfibre.pl Tam można znaleźć odpowiedź, wpisując nazwę miasta, ulicy i numer budynku. System szybko zweryfikuje, w jakiej sytuacji jest to konkretne miejsce. Można tam poprosić o bezpłatną subskrypcję, czyli o to, żeby dostawać nowe informacje o postępach projektu.