O pływaniu lodowym – w Dęblinie

      Możliwość komentowania O pływaniu lodowym – w Dęblinie została wyłączona

Ice Cup Poland” – tak będą się nazywały ogólnopolskie zawody w pływaniu lodowym. A o tym, jak będą wyglądały zasady tej rywalizacji, dyskutowano w miniony weekend w Dęblinie.

W Miejskim Domu Kultury uczestników tego ważnego spotkania powitały dyrektor placówki, Monika Żmuda i burmistrz Dęblina, Beata Siedlecka. Wśród gości byli przedstawiciele klubów z różnych części Polski, a także organizatorzy planowanych zawodów w pływaniu lodowym. Inicjator takiej rywalizacji o Pucharu Polski to Prezes International Ice Swimming – Poland, Leszek Naziemiec. Ale w dyskusji wzięli udział także organizator zawodów Gdynia Winter Swimming Cup, Piotr Biankowski oraz założyciel Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Water Swimming – Z łabędziem pływać, Piotr Switaj. A nieobecni połączyli się z uczestnikami dęblińskiego spotkania dzięki transmisji online.

Była mowa między innymi o tym, jak powinny wyglądać kwalifikacje do “Ice Cup Poland”, na jakich zasadach powinny być przyjmowane punkty i o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo zawodników. Wszyscy z zainteresowaniem posłuchali też o tym, jaka jest historia zimowego pływania i jak ta dyscyplina ma się na świecie.

Na teorii się jednak nie skończyło, bo uczestnicy skorzystali z okazji, żeby wskoczyć do Wisły: przepłynęli wpław z Dęblina do Stężycy. To już nadzorowali wodniacy ze Stowarzyszenia Odbudowa Przystani Dęblin.

Źródło zdjęć: Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać – Facebook