Obwodnica Dęblina może być gotowa szybciej, niż się spodziewano

      Możliwość komentowania Obwodnica Dęblina może być gotowa szybciej, niż się spodziewano została wyłączona

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801 może być oddany do użytku nawet pod koniec 2022 roku. Prace postępują sprawnie, dlatego można przewidywać bliższy termin zakończenia budowy.

O szczegółach rozwijającej się inwestycji opowiadano we wtorek (23 listopada) na specjalnym briefiengu prasowym. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz Dęblina, powiatu ryckiego i województwa lubelskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz wykonawcy prac, firmy Strabag. Spotkanie zorganizowano na granicy gmin Dęblin i Stężyca: na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kościuszki, czyli tam gdzie powstaje właśnie nowe rondo, a wkrótce będzie się zaczynała sama obwodnica.

Jak poinformowano, prace przy pierwszym etapie budowy nowej drogi wykonano już w 40 procentach. Zrealizowano najcięższe zadania, między innymi przebudowę sieci ciepłowniczej i gazowej, a zabezpieczanie pozostałych instalacji dobiega końca. Kierowcy wciąż są proszeni o cierpliwość, bo aktualne utrudnienia na drogach potrwają jeszcze przez pewien czas. Jak podkreśliła burmistrz Dęblina, Beata Siedlecka, gotowa nowa trasa wynagrodzi wszystkie aktualne niedogodności.

 

Co prawda obwodnica Dęblina pobiegnie przez miasto, ale wytyczono ją w taki sposób, żeby odciążyła ruch drogowy w centrum, zwłaszcza na ulicach Stężyckiej i 15 Pułku Piechoty „Wilków”. O zaletach nowej drogi przypominał wczoraj także marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Zaznaczył, że obecność takiej drogi przyniesie korzyści nie tylko kierowcom, ale też środowisku. Wszyscy zebrani zgodnie zaznaczali, że mieszkańcy Dęblina nareszcie doczekają się spełnienia planów snutych od kilkudziesięciu lat.

Obwodnica Dęblina będzie miała 5 kilometrów długości. Żeby połączyć ją z istniejącą siecią dróg, trzeba będzie wybudować jeszcze nowy most na rzece Wieprz – to zadanie ma być wykonane jeszcze podczas pierwszego etapu prac.

Źródło zdjęć: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie