Od dziś luzowanie restrykcji! Co się zmienia?

      Możliwość komentowania Od dziś luzowanie restrykcji! Co się zmienia? została wyłączona

Dzisiaj na Mazowszu i na Lubelszczyźnie, czyli w całym naszym regionie, łagodnieją obostrzenia związane z epidemią. Analizując dane dotyczące osób zakażonych koronawirusem, stwierdzono że w 11 województwach sytuacja ustabilizowała się na tyle, że można zrezygnować z niektórych zasad bezpieczeństwa.

Znowu otwarte są salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne – to dobre wieści dla tych, którym w ostatnich tygodniach brakowało tego rodzaju usług. Natomiast w dziedzinie edukacji przywrócono nauczanie hybrydowe – to znaczy, że dzieci z młodszych klas mogą mieć znowu lekcje w szkole.

Z tego drugiego powodu od dziś puławskie emki kursują już według rozkładów jazdy na „dzień powszedni szkolny” – rozpiski są oczywiście umieszczone na przystankach, a poza tym przez całą dobę można je znaleźć w Internecie, na stronie internetowej MZK Puławy.

Na razie to jednak wszystkie nowości. Nie zmieniają się limity osób w sklepach i w kościołach, a w galeriach handlowych wciąż są otwarte tylko te punkty handlowe, w których można kupić jedzenie albo kosmetyki. Poczekamy też jeszcze na otwarcie obiektów sportowych, hoteli i instytucji kulturalnych.