Oddali krew – dostali medale

      Możliwość komentowania Oddali krew – dostali medale została wyłączona

Trzech żołnierzy z lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zasłużyło na tytuł „Honorowego Dawcy Krwi, Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”.

Zaszczytny tytuł i symboliczne odznaczenie przyznaje Minister Zdrowia – każdemu krwiodawcy, który oddał przynajmniej 20 litrów krwi. Z kolei gospodarzami takich ceremonii są Regionalne Centra Krwiodawstwa – pierwsza lubelska uroczystość odbyła się w minioną sobotę, drugą zaplanowano na 29 sierpnia.

W tym roku rekordzistą został szeregowy Rafał Wałecki, który oddał aż 43 litry krwi. Na odznaczenia zasłużyli także kapral Piotr Książek (który oddał 34 litry) i starszy szeregowy Paweł Budner (jego wynik to 33 litry). Żołnierze zaangażowali się w akcje oddawania krwi, organizowane w ramach operacji „Odporna Wiosna i Trwała Odporność”.

W sumie, do tej pory, w ramach walki z koronawirusem lubelscy Terytorialsi oddali już ponad 600 litrów krwi. Już wkrótce poprawią tegoroczny wynik: w najbliższy poniedziałek (31 sierpnia) żołnierze z Dęblina przyjadą do Puław i odwiedzą tutejszy, terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

Źródło zdjęcia: RCKiK w Lublinie