W Dęblinie oddali krew – i to ile!

      Możliwość komentowania W Dęblinie oddali krew – i to ile! została wyłączona

O tym, że oddawanie krwi nie jest bolesne i że jest wielkim powodem do dumy, przekonali się w ubiegłym tygodniu młodzi mieszkańcy powiatu ryckiego.

Znamy już efekty zbiórki krwi, którą zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie. Akcję przeprowadzono przy wsparciu warszawskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – specjalny ambulans przyjechał z Garwolina, a jego drzwi były otwarte dla wszystkich, którzy chcieli dołączyć do grona honorowych krwiodawców. Z tej szansy skorzystało 31 osób, a razem oddali blisko 14 tysięcy litrów krwi.

Młodym ludziom gratulujemy odwagi, a wszystkim naszym czytelnikom przypominamy, że wystarczy przede wszystkim dobra wola, żeby oddać krew. Każdy, kto jest dorosły i zdrowy, może w ten sposób pomóc potrzebującym – wystarczy odwiedzić regionalne centrum krwiodawstwa. A w sercu naszego regionu, w Puławach, mamy terenowy oddział lubelskiego centrum – ten punkt działa w puławskim szpitalu, można się tam zgłaszać od poniedziałku do piątku, między 7.00 a 12.30.