Oddział rehabilitacji zwoleńskiego szpitala działa już w nowej siedzibie

      Możliwość komentowania Oddział rehabilitacji zwoleńskiego szpitala działa już w nowej siedzibie została wyłączona

Dawny internat Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu przeszedł całkowitą metamorfozę i teraz czeka już na pacjentów, którzy potrzebują wsparcia podczas dochodzenia do pełni zdrowia.

Oddział rehabilitacji urzęduje już w przestronnym gmachu przy ulicy Sienkiewicza. Ma metraż 300 metrów kwadratowych – a to aż trzy razy więcej miejsca, niż było do zagospodarowania w szpitalnej przestrzeni. Oddział może teraz pomagać większej ilości pacjentów, a poza tym stał się bardziej nowoczesny. Przygotowano tu między innymi dużą salę do kinezoterapii, ze ścieżką do ćwiczeń, miejscem na ćwiczenia manualne i ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami. Jest też dziesięć w pełni wyposażonych kabin zabiegowych, w tym dwie do zabiegów wodnych.

Gruntowny remont budynku kosztował ponad 730 tysięcy złotych – z czego większość, bo aż 600 tysięcy, wyłożyły władze powiatu. Do zrobienia było bardzo wiele: na początek prace rozbiórkowe, a następnie konstruowanie i wykańczanie nowych pomieszczeń, potrzebnych do dobrego funkcjonowania oddziału. Pojawiły się nie tylko sale do rehabilitacji, ale też szatnie, toalety, gabinet lekarski i recepcja – a wszystkie pomieszczenia dostosowano oczywiście do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie prace wykonano bez opóźnień.

Uroczystego otwarcia dokonano w miniony poniedziałek (10 stycznia). Symboliczną wstęgę przecinali przedstawiciele władz powiatu i miasta, zjawili się też marszałek województwa mazowieckiego i dyrektor wydziału zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W tym gronie starosta Stefan Bernaciak przypomniał, jak duże zmiany zaszły w całym zwoleńskim szpitalu w ciągu ostatnich kilku lat i dziękował za otrzymane wsparcie. Jednocześnie poprosił o pomoc w realizacji nowego przedsięwzięcia, jakim jest utworzenie w Zwoleniu poradni urologicznej.