Odpady w gminie Kurów: od stycznia nowe stawki

      Możliwość komentowania Odpady w gminie Kurów: od stycznia nowe stawki została wyłączona

Rada Gminy Kurów zajęła się kwestią stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi – i przyjęła zupełnie nową metodę naliczania opłaty.

Od 1 stycznia mieszkaniec budynku jednorodzinnego będzie musiał zapłacić maksymalnie 28 złotych za wywóz śmieci ze swojej posesji – chyba, że mieszka z liczną rodziną. Ustalono, że im większa liczba domowników, tym niższa stawka, którą trzeba brać pod uwagę podczas obliczania należnej opłaty. Według nowych zasad, ta najniższa może wynosić 19 złotych – w sytuacji, gdy daną nieruchomość zamieszkuje 8 albo więcej osób.

Liczba lokatorów nie liczy się jednak, gdy mowa o budynkach wielolokalowych – tu stawka będzie wynosiła za każdym razem 25 złotych.

Dodajmy, że o częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami może się ubiegać każdy, kto kompostuje bioodpady – w tej sytuacji będzie można zaoszczędzić 1 złotówkę miesięcznie.

Już teraz jest czas na to, żeby przygotować własne deklaracje w tej sprawie. Trzeba je dostarczyć do Urzędu Gminy w Kurowie do 18 grudnia. Szczegóły nowych rozporządzeń i wzory formularzy są do znalezienia TUTAJ.