Oni w ten weekend nie odpoczną!

      Możliwość komentowania Oni w ten weekend nie odpoczną! została wyłączona

Przed lubelskimi Terytorialsami kolejny pracowity weekend – w sobotę i w niedzielę będą ćwiczyć w terenie w wielu zakątkach naszego regionu. To znaczy, że mieszkańcy kilku miejscowości będą mogli zauważyć wojsko w swoich stronach.

Będą to planowe szkolenia rotacyjne dla członków 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, sprawdzające jak Terytorialsi radzą sobie z taktyką i pracą z mapą. W powiecie lubartowskim takie zgrywające manewry odbędą się w gminach Firlej i Kamionka, pojawi się tam prawie stu żołnierzy.

Z kolei w powiecie ryckim ćwiczyć będą Terytorialsi z dęblińskiego batalionu – 200 żołnierzy przejdzie ćwiczenia specjalisty, a będzie można ich spotkać między innymi w okolicy Sobieszyna. Poza tym będą ćwiczyć także na pasie taktycznym Zajezierze koło Dęblina i na strzelnicach: na strzelnicy Reduta i tej garnizonowej w Dęblinie.

Szkolenia w sumie przejdzie kilka grup: dowódcza i sztabowa, będą ćwiczyć między innymi strzelcy wyborowi i snajperzy, saperzy, medycy, grupa obsługi moździerzy i grupa logistyczna. Jednocześnie wojsko uspokaja, że podczas szkoleń nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki, dlatego ćwiczenia nie będą sprawiać kłopotów mieszkańcom regionu.