ONKOLOGIA ZAMKNIĘTA!!! Co z pacjentami?

      Możliwość komentowania ONKOLOGIA ZAMKNIĘTA!!! Co z pacjentami? została wyłączona

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej nie będzie już leczył chorych na raka. Z końcem września władze placówki zamierzają zamknąć Pododdział Onkologiczny Oddziału Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii.

Powód? Gigantyczne zadłużenie szpitala i szukanie oszczędności. Placówka przy Kraśnickiej zadłużona jest na aż ponad 347 mln zł. To największe zobowiązania ze wszystkich szpitali marszałkowskich. W związku z tragiczną sytuacją finansową, po przeprowadzeniu analizy ekonomiczno-medycznej dyrekcja szpitala postanowiła o wdrożeniu programu naprawczego, czego efektem jest m.in. zamknięcie onkologii. Jak zapewnia dyrekcja placówki – dotychczasowy oddział jest mały, toteż nie będzie problemu, aby Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przejęło pacjentów. Z zamknięciem oddziału nie będą się także wiązały ograniczenia zatrudnienia.

To właśnie nieustannie narastające i niekontrolowane zadłużenie szpitala doprowadziło do odwołania w ubiegłym dotychczasowego dyrektora – Gabriela Maja przejęła jego zastępczyni – Hanna Filipowicz.