Opiekujesz się niepełnosprawnym? Koniecznie przeczytaj!

      Możliwość komentowania Opiekujesz się niepełnosprawnym? Koniecznie przeczytaj! została wyłączona

Do tego czwartku mieszkańcy gminy Kozienice mogą dać znać, że przyda im się o pomoc pracowników socjalnych w opiece nad bliskimi. 

Chodzi o program „Opieka wytchnieniowa”, ogłoszony przez Ministra Rodziny – pomysł, jak wesprzeć tych, którzy na co dzień, całodobowo opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi albo dorosłymi, niezdolnymi do samodzielnego życia. Po praktyczne wsparcie mogą się zgłosić opiekunowie osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, a także dzieci, którym na co dzień trzeba towarzyszyć podczas leczenia, rehabilitacji czy nauki. 

W ramach tego programu można poprosić o pomoc w opiece nad chorymi – i samemu znaleźć trochę tytułowego wytchnienia. Opiekunowie mieszkający w Kozienicach i na terenie tutejszej gminy, którzy chcieliby skorzystać z takiego wsparcia, mogą do tego czwartku zgłaszać się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozienicach. Na podstawie tych zgłoszeń ośrodek przygotuje się do tegorocznej realizacji programu.

Żeby dowiedzieć się więcej o kozienickiej odsłonie programu, można dzwonić do ośrodka, na numery: 614-65-57 i 614-67-62.