OPOLE LUB.: Plaga pijanych kierowców

      Możliwość komentowania OPOLE LUB.: Plaga pijanych kierowców została wyłączona

W miniony weekend opolscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu aż 4 nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, w miejscowości Niedźwiada Duża w gm. Łaziska. Uwagę policjantów drogówki zwrócił kierujący ciągnikiem, który szybko wyjechał spod sklepu. Okazało się, że kierujący ciągnikiem 44-letni mężczyzna z gm. Łaziska znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik, którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC pojazdu.

W sobotę funkcjonariusze opolskiej drogówki w Poniatowej na ul. Wylotowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Krótka rozmowa z kierującym wystarczyła, aby można było się zorientować, że 35-latek z gm. Poniatowa wsiadł za kierownicę po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia, w niedzielę w miejscowości Niezabitów, gm. Poniatowa funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Poniatowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w organizmie u 62-letniego mężczyzny z gm. Poniatowa. Następnie, tego samego wieczoru również w Niezabitowie, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Był nim 60-letni mężczyzna z gm. Poniatowa kierujący quadem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.