Opowieści o dzikiej Papui Zachodniej i jej niezwykłych mieszkańcach – przyjdź posłuchać

      Możliwość komentowania Opowieści o dzikiej Papui Zachodniej i jej niezwykłych mieszkańcach – przyjdź posłuchać została wyłączona

Biblioteka Miejska dba o to, żebyśmy nie poddali się jesiennej melancholii – bo przygotowuje już kolejne propozycje ciekawych spotkań autorskich.

Już w następny piątek w zaciszu głównego gmachu Biblioteki będzie można spotkać się z dwójką podróżników i wysłuchać opowieści o tym, jak wygląda życie „dzikich plemion” w Indonezji. Ci podróżnicy to Alicja Kubiak i Jan Kurzela – obydwoje są zafascynowani ginącymi kulturami, od prawie 20 lat odwiedzają takie zakątki świata, do których nie dotarła cywilizacja, a miejscowi żyją podobnie jak ich przodkowie: swoje podróże do rdzennych ludów Ziemi opisali w kilku książkach podróżniczych. W puławskiej Bibliotece Miejskiej podróżnicy opowiedzą o swojej wyprawie do Papui Zachodniej – o tym, jak spotkali kanibali, łowców głów i szamanów. Dzikie ostępy Indonezji będzie można także zobaczyć: na fotografiach, które goście ze sobą przywiozą.

Całe spotkanie odbędzie się w następny piątek, 22 listopada, o godzinie 18.00. Informujemy o tym już teraz, bo już teraz w Bibliotece Głównej i w filiach można odbierać bezpłatne wejściówki – a tylko z nimi będzie można dostać się na spotkanie z podróżnikami.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: materiał nadesłany przez organizatora