Ośrodek z Opactwa przeniesie się do Kozienic

      Możliwość komentowania Ośrodek z Opactwa przeniesie się do Kozienic została wyłączona

Powiat kozienicki wybuduje nową siedzibę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Uchwałę w tej sprawie podjęła miejscowa Rada Powiatu.

Warunki panujące w dotychczasowym Ośrodku w Opactwie od wielu lat pozostawiają wiele do życzenia. Budynek nie spełnia wymogów technicznych, dydaktycznych ani też przeciwpożarowych. Dodatkowo objęty jest nadzorem konserwatora zabytków, co uniemożliwia modernizację pomieszczeń.

Szansą było przeniesienie Ośrodka do budynku po likwidowanej szkole podstawowej w Nowej Wsi. Nie spotkało się to jednak z akceptacją ze strony rodziców i powiatowych komisji stałych. Powodem były finanse czyniące inwestycję nieopłacalną i zrównującą koszty do budowy nowego obiektu.

Dzięki uchwale powstanie budynek zlokalizowany w Kozienicach na działce należącej do powiatu. Decyzja o budowie nowoczesnej i ekologicznej szkoły przyczyni się do jej dynamicznego rozwoju. Ośrodek na długie lata zapewni wychowankom i nauczycielom godne miejsce do pracy, nauki oraz terapii.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie to jedna z trzech szkół, dla których organem założycielskim i prowadzącym jest Powiat Kozienicki. W ośrodku uczy się i podlega terapii 53 uczniów z różnymi dysfunkcjami i specjalnymi potrzebami.

(fot. Powiat Kozienicki)