Oto nowe pomoce dla pracowników Grupy Azoty

      Możliwość komentowania Oto nowe pomoce dla pracowników Grupy Azoty została wyłączona

Nowoczesne rolnictwo to rolnictwo precyzyjne – i nie boi się korzystać z nowinek technologicznych. Dobry przykład daje w tym względzie Grupa Azoty.

Błyskawiczna i dokładna analiza gleby – to zadanie, z którym świetnie radzą sobie skanery Agrocares. Takie urządzenia otrzymali wczoraj (21 stycznia) od prezesa Tomasza Hinca pracownicy Grupy Azoty, którzy współpracują z rolnikami na terenie całego kraju. Jak tłumaczy Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu spółki:

Tylko w ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 1500 analiz gleby. Rolnicy byli zadowoleni z tego jak szybko możemy wesprzeć ich w codziennej pracy. W konsekwencji otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań. System po wprowadzonych usprawnieniach sprawdził się i od teraz tę bezpłatną usługę dla naszych klientów wprowadzamy we wszystkich regionach naszego kraju. Powodzenie pilotażu potwierdza, że innowacje są nieodłącznym elementem działań Grupy Azoty, a dzięki naszym systemom rolnictwa precyzyjnego do gleby trafiają tylko niezbędne składniki, co wpisuje się w idee Europejskiego Zielonego Ładu.

Urządzenie pracuje szybko, a raport z analizy gleby będzie docierał na telefon rolnika w kilka minut po przeprowadzonym badaniu. Będą tam precyzyjne zalecenia, dotyczące potrzeb mineralnych każdej części przebadanej ziemi. Pojawią się tu takie parametry, jak pH, zawartość materii organicznej, azot całkowity, fosfor całkowity, potas wymienny czy temperatura. Z takimi podpowiedziami łatwiej będzie zadbać o to, żeby konkretna gleba wydawała możliwie najlepsze plony.