Chcesz łamać prawo i palić śmieci? DUŻO ZA TO ZAPŁACISZ

      Możliwość komentowania Chcesz łamać prawo i palić śmieci? DUŻO ZA TO ZAPŁACISZ została wyłączona

Chłodniejsza pogoda skłania nas już do ogrzewania domów – ale pamiętajmy, żeby rozsądnie wybierać opał, z którego będziemy korzystać.

Przede wszystkim nie wolno palić śmieci, czyli między innymi plastikowych butelek, opakowań albo przedmiotów z tworzyw sztucznych, gumowych odpadów albo rzeczy drewnianych, powleczonych lakierem. Każdy, kto wrzuci takie przedmioty do domowego pieca, musi liczyć się z tym, że zapłaci mandat – a kara może wynieść nawet 500 złotych.

Mieszkańcom Puław przypomina o tym Straż Miejska, bo to właśnie ona może takie mandaty wypisać. Puławscy strażnicy mają specjalne urządzenie pomiarowe, zamontowane na dachu samochodu – zjawiają się z nim w różnych miejscach naszego miasta i dokonują pomiarów. Jeśli stwierdzą, że powietrze w danym punkcie Puław jest za bardzo zadymione, mogą skontrolować konkretne, domowe instalacje grzewcze. Osoby, które zostaną przyłapane na paleniu śmieci, mogą usłyszeć pouczenie, zapłacić wspomniany już mandat, ale to nie wszystko: bo można też zapłacić grzywnę, a ta suma może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Jeśli podejrzewamy, że ktoś w okolicy pali śmieci ogrzewając dom, możemy zadzwonić pod numer 986 albo 81 458 61 55.