Pamiętajmy o dawnych mieszkańcach Puław!

      Możliwość komentowania Pamiętajmy o dawnych mieszkańcach Puław! została wyłączona

Jak co roku, na początku listopada wspominamy naszych bliskich zmarłych – Dzień Zaduszny to jednak również dobra okazja do tego, żeby pomyśleć o ludziach, których nie mieliśmy szansy poznać.

Muzeum Czartoryskich w Puławach zachęca do tego, żeby pamiętać też o poprzednich pokoleniach puławian i o ludziach, którzy byli w przeszłości związani z naszym miastem. Właśnie temu służyła przeprowadzona już akcja „Zapal pamięć” w ramach której gromadzono znicze i porządkowano stare groby na włostowickim cmentarzu. 

Ostatnim akcentem tegorocznej odsłony tej akcji będą jeszcze Zaduszki Historyczne – już w tę niedzielę, w dawnej kaplicy pałacowej będziemy wspominać rodzinę książąt Czartoryskich. Pomogą nam w tym pracownicy Muzeum Czartoryskich w Puławach, którzy przedstawią biogramy tych historycznych postaci, to znaczy przypomną kluczowe fakty z ich życia, przypomną ich związki z Puławami. Będzie okazja, żeby dowiedzieć się więcej o 12 osobach z rodu Czartoryskich, przede wszystkim o księciu Adamie Kazimierzu i o księżnej Izabeli, ale też o ich przodkach i potomkach.

Zaduszki Historyczne odbędą się w tę niedzielę w zabytkowym kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach, rozpoczną się o godzinie 16.00.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęcia: http://muzeumczartoryskich.pulawy.pl/zaduszki-historyczne-2019/