Pan Prus zaczeka na gości w tę niedzielę

      Możliwość komentowania Pan Prus zaczeka na gości w tę niedzielę została wyłączona

Majówka w połowie września? Tak będzie w najbliższą niedzielę (19 września) w Nałęczowie. Wiosną, z powodu epidemii, nie udało się tradycyjne „Spotkanie z Panem Prusem” – ale w ten weekend będzie można nadrobić zaległości.

To będzie gratka dla każdego, kto stęsknił się za jednym z najbardziej charakterystycznych i wyczekiwanych nałęczowskich wydarzeń kulturalnych. Jak wspólnie zaplanowały władze miasta i lokalne instytucje, Pan Prus spotka się z publicznością w trzeci weekend września. Jak zawsze, będzie z jednej strony pouczająco, a z drugiej – inspirująco.

Muzeum Bolesława Prusa zaprosi w tę niedzielę na dzień otwarty i oprowadzanie kuratorskie po tutejszej wystawie stałej, która gromadzi pamiątki po słynnym literacie. Ale sporo będzie się działo także na plenerowej scenie przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury: od deklamacji wierszy, przez występy muzyczne, po spektakl teatralny. Oczywiście wszystkie te prezentacje będą inspirowane Nałęczowem i postacią Bolesława Prusa.

Jednocześnie na placu pojawią się także stoiska z regionalnymi przysmakami i rękodziełem. Odbędzie się tu kolejny Kiermasz Produktów Lokalnych, przygotowany przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Ta atrakcja poczeka na gości Nałęczowa od 10.00 do 17.00. Szczegółowy harmonogram pozostałych propozycji znajdziecie na plakacie.

Źródło plakatu i zdjęć: Muzeum Bolesława Prusa – Facebook