Papieska wystawa – od dziś czeka na widzów

      Możliwość komentowania Papieska wystawa – od dziś czeka na widzów została wyłączona

Dziś setna rocznica urodzin papieża-Polaka – ta okazja zmotywowała wiele instytucji kultury w naszym regionie do przygotowania specjalnych, okolicznościowych wydarzeń.

W Puławach do wspominania życia świętego Jana Pawła II zachęca Biblioteka Miejska w Puławach. Właśnie dziś przed jej budynkiem pojawi się wystawa plenerowa, złożona z 10 plansz. Wszystkie razem przedstawią opowieść o całym życiu Karola Wojtyły: o dzieciństwie i młodości spędzonych w Krakowie, o pracy duszpasterskiej i o papieskim pontyfikacie. Wystawa została przygotowana przez warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II, które popularyzuje i przypomina postać papieża, między innymi poprzez multimedialny portal JP2online.pl.

Tymczasem puławianie, którzy chcieliby obejrzeć plenerową wystawę, mogą już dziś zjawić się przed gmachem Biblioteki Miejskiej – plansze z biograficzną opowieścią będą tu czekały na widzów aż do końca czerwca. Żeby mieć szansę je obejrzeć, trzeba zjawić się na miejscu w godzinach pracy biblioteki, to znaczy od poniedziałku do piątku, między 11.30 a 16.30.