Paraolimpijski medal dla sprinterki z Kozienic

Możliwość komentowania Paraolimpijski medal dla sprinterki z Kozienic została wyłączona

Kolejne miasto w naszym regionie ma powody do dumy – a doniesienia w tej sprawie napływają z Tokio, gdzie wczoraj zakończyła się paraolimpiada.

W minioną sobotę (4 września) wielki sukces odniosła kozieniczanka, Alicja Jeromin: zdobyła brązowy medal w biegu na 200 metrów. Jednocześnie Polka pobiła dotychczasowy rekord Europy, bo pokonała ten dystans w 25,05 sekundy. Na wyższych stopniach podium stanęły Wenezuelka i Amerykanka.

Dla Alicji Jeromin był to już piąty start w igrzyskach paraolimpijskich i ósmy zdobyty medal – zawodniczka od lat nieprzerwanie odnosi sukcesy w różnych międzynarodowych spotkaniach. Niepełnosprawna sprinterka z Kozienic rozpoczęła sportową karierę pod koniec lat 90-tych, a treningi zaczynała w Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji „START”.

Źródło zdjęcia: Alicja Jeromin – Facebook