Pasy tu, pasy tam – a jak powinno być?

      Możliwość komentowania Pasy tu, pasy tam – a jak powinno być? została wyłączona

Czy zwracacie uwagę na pasy przed przejściem na drugą stronę ulicy? To dobrze. Chociaż czasami ich malowanie może być mylące, albo… zastanawiające.

Na pewien problem związany z nimi zwrócił uwagę nasz słuchacz. Chodzi o przejście dla pieszych na ulicy Słowackiego w Puławach, tuż za przystankiem przy tak zwanej „Przemysłówce”. Zapytał nas: „Czy przy odświeżaniu malowań po obu stronach nie powielany jest tan sam błąd? Pytanie w tym przypadku odnosi się do tego czy (dla zachowania bezpieczeństwa i zgodności z przepisami) malowanie wzdłuż ścieżki rowerowej nie powinno być przedłużone do całej długości pasów na jezdni? Przesłane zdjęcie ilustruje ten wpis.

Tymczasem my zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich w Puławach. Na zadane pytanie odpowiedział dyrektor – Wiesław Stolarski. „(…) informuję, że przy aktualnie realizowanym odnawianiu oznakowania poziomego wskazane pasy zostaną nieco przesunięte w stronę przejścia dla pieszych wymalowanego na jezdni”.

Problem zostanie więc szybko rozwiązany. Pasy dla pieszych będą kontynuowane także na przebiegającej przez przejście ścieżce rowerowej. Tak dla pełnej jasności sytuacji i miejsca.