Pędzili przed siebie – ale zatrzymała ich policja

      Możliwość komentowania Pędzili przed siebie – ale zatrzymała ich policja została wyłączona

Trójka kierowców w ten weekend straciła prawa jazdy – po tym, jak na zbyt szybkiej jeździe przyłapali ich policjanci z puławskiej drogówki.

Funkcjonariusze patrolowali konkretny odcinek drogi w terenie zabudowanym w miejscowości Góry, w gminie Markuszów – ten, który jest zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce szczególnie niebezpieczne. Droga wygląda niepozornie, bo jest prosta i równa – ale właśnie dlatego kierowcy często pozwalają tu sobie na więcej, przede wszystkim jadą zbyt szybko, a dopuszczalna prędkość to 50 km/h.

W ten miniony weekend bardzo spieszyło się tu trójce kierowców. Najpierw uwagę policjantów przykuł 30-letni mieszkaniec gminy Lubartów, który pędził przez Góry z prędkością 124 km/h. W niedzielę policja zatrzymała dwie kobiety: 38-letnia mieszkanka Puław jechała z prędkością 117 km/h, a 27-latka z gminy Lubartów miała na liczniku 108 km/h. Każda z tych osób straciła prawo jazdy, dostała wysoki mandat karny i jeszcze 10 punktów karnych.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/99930,Mieszkancy-zglaszaja-policjanci-kontroluja-a-kierowcy-traca-prawo-jazdy.html