Pierwszy mural 3D w naszym regionie – już gotowy!

      Możliwość komentowania Pierwszy mural 3D w naszym regionie – już gotowy! została wyłączona

Street art ma się w Kozienicach bardzo dobrze. Już w najbliższą niedzielę (15 sierpnia) zostanie uroczyście odsłonięty najnowszy mural – tym razem stworzony z pomocą technologii 3D.

Nowe dzieło sztuki ulicznej powstało na ścianie bloku przy ulicy Kopernika 12 – i to kolejne miejskie malowidło, które ma tematykę historyczną. Upamiętnia bitwę pod Kozienicami z 1656 roku, czyli z czasów potopu szwedzkiego. Przedstawia polskiego husarza, siedzącego na galopującym koniu – a dzięki zastosowanej technologii obraz będzie robił większe wrażenie, niż tradycyjne obrazy tego rodzaju. Ten mural stworzono w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Efekty poznamy już w tę niedzielę, o godzinie 16.00. Uroczystej prezentacji będą towarzyszyć jeszcze dodatkowe atrakcje, przygotowane z okazji Święta Wojska Polskiego. Do obejrzenia będą między innymi pokazy rekonstruktorów historycznych. Przybędą też mazowieccy Terytorialsi i wszyscy razem przemaszerują do amfiteatru nad Jezioro Kozienickie. Tam o godzinie 17.00 rozpocznie się patriotyczny koncert, w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Razem z władzami gminy zaprasza Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych. Wstęp na całe niedzielne wydarzenie będzie bezpłatny, ale ilość miejsc będzie ograniczona – ze względów bezpieczeństwa w realiach epidemii koronawirusa.

Źródło plakatu: Gmina Kozienice