Pikniki wojskowe w naszym regionie – już jutro! Sprawdź gdzie

      Możliwość komentowania Pikniki wojskowe w naszym regionie – już jutro! Sprawdź gdzie została wyłączona

Jutro (21 maja) ruszy nabór do nowego rodzaju służby w polskim wojsku. Będzie to dobrowolna, zasadnicza służba wojskowa. Jak w praktyce będzie wyglądać przyszłość osób, które się na nią zdecydują? O to zapytaliśmy u źródła.

Szkolenie w jednostce wojskowej, rok służby i kilka nowych dróg do wyboru. A także – wyżywienie, ekwipunek, zakwaterowanie, ubezpieczenie, urlopy wypoczynkowe i pensja równa wynagrodzeniu żołnierza zawodowego. To wszystko korzyści, jakie przypisano do nowej propozycji wysuwanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

A co konkretnie czeka ochotników, którzy wybiorą dobrowolną, zasadniczą służbę wojskową? Mówi major Marek Radziewicz z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach:

 

W tę sobotę (21 maja) w całym kraju na ochotników będą czekały punkty rekrutacyjne i stoiska informacyjne – a także pikniki wojskowe, które pozwolą poznać więcej szczegółów. Będą to popołudnia z pokazami sprzętu wojskowego, występami artystycznymi i z żołnierskim poczęstunkiem. W naszym regionie takie atrakcje odbędą się jutro w Rykach, na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego i w granicach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Oba wydarzenia potrwają od 11.00 do 18.00.

A specjalne zaproszenie dla puławian ma major Radziewicz:

 

Podczas pikników będzie można poznać więcej szczegółów na temat dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej: jej zasad, profitów oraz perspektyw, jakie otwiera przed rekrutem. Fachowcy udzielą odpowiedzi na różne pytania, pomogą też wypełnić niezbędne dokumenty.

Źródło informacji: Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji