Pilny apel lubelskiego Centrum Krwiodawstwa!

      Możliwość komentowania Pilny apel lubelskiego Centrum Krwiodawstwa! została wyłączona

Jesteś dorosły i zdrowy? Oddaj krew – bo lubelskie zapasy są w bardzo złym stanie!

Zasoby, którymi opiekuje się Centrum, to zabezpieczenie dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny – tych, którzy są przewlekle chorzy i potrzebują leczniczych transfuzji krwi albo tych, którzy ucierpią w niespodziewanych wypadkach. Aktualnie, dobrze zabezpieczone są tylko zapasy krwi  grupy AB. Pozostałe cały czas się kurczą, a najbardziej brakuje teraz grup A (Rh-) i 0 (Rh-).

Przypominamy, że w naszym regionie terenowy oddział lubelskiego Centrum znajduje się w Puławach – tymczasowo jego siedzibą jest Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia przy ulicy Kołłątaja. Można się tu zgłaszać od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 12.30.

W tym tygodniu specjalna, terenowa zbiórka odbędzie się jeszcze w puławskich Zakładach Azotowych. W ten piątek (9 października) krew będzie pobierana w sali konferencyjnej nr 16, między 9.00 a 13.00. Tu mogą zjawić się ci, którzy chcą pomóc dzieciom leczonym na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej ze Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Szanse na oddanie krwi będą mieć w tym tygodniu także mieszkańcy powiatu opolskiego. Już w najbliższy czwartek (8 października) lubelski krwiobus zatrzyma się w Opolu Lubelskim, na placu przy komendzie Państwowej Straży Pożarnej. Tu rejestracja potrwa od 9.00 do 13.00. Natomiast w sobotę (10 października) ten sam ambulans zaparkuje przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej – dawcy będą rejestrowani od 8.30 do 12.30.