Piosenka o Rykach – napisz ją sam i wygraj konkurs!

      Możliwość komentowania Piosenka o Rykach – napisz ją sam i wygraj konkurs! została wyłączona

Miejsko-gminne Centrum Kultury w Rykach dołączyło do grona ośrodków kulturalnych, które zachęcają do twórczej pracy w domowym zaciszu.

Mieszkańcy gminy Ryki, a także wszyscy przyjaciele tego miasta, mogą wykorzystać swoje artystyczne talenty do tego, żeby przygotować tekst piosenki opowiadającej właśnie o Rykach. Taki utwór powinien opowiadać o ziemi ryckiej, o jego mieszkańcach i o miłości do małej ojczyzny. Do tekstu, który zwycięży w tym konkursie, zostanie skomponowana muzyka, a gotowa piosenka zostanie zaprezentowana podczas Koncertu Galowego Konkursu Piosenki Patriotycznej, zaplanowanego na 11 listopada.

Organizatorzy czekają na autorskie, indywidualne prace do 19 czerwca – jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 napisane przez siebie teksty. Gotowe prace trzeba przesłać pocztą elektroniczną na adres ryckiego centrumkultury.ryki@wp.pl, nie zapominając o wypełnionej Karcie Zgłoszenia – a ta jest do pobrania na stronie internetowej placówki.

Piosenka pod tytułem „Ryki – moja mała ojczyzna” powstanie w ramach projektu „Wolność jest w nas”, który finansuje program dotacyjny „NIEPODLEGŁA”.