Po „kilku głębszych” wsiedli za kierownice

      Możliwość komentowania Po „kilku głębszych” wsiedli za kierownice została wyłączona

W miniony weekend w powiecie opolskim policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców.

Pierwszego nieodpowiedzialnego mężczyznę zatrzymano już czwartek wieczorem – 32-latek z gminy Karczmiska jechał przez Opole Lubelskie, mając we krwi prawie 2 promile alkoholu.

W piątek, u progu wolnych listopadowych dni, mundurowi ujęli kolejnych trzech kierowców na podwójnym gazie. 57-latek z gminy Opole Lubelskie jechał motorowerem przez Puszno Godowskie, mimo że miał półtora promila alkoholu w organizmie. Kolejny pijany kierowca wpadł w miejscowości Szczekarków – 36-latek też jechał motorowerem i też wsiadł na swój jednoślad po piciu alkoholu, jak się okazało miał we krwi więcej niż 1 promil. Trzeci kierowca zatrzymany tylko w ubiegły piątek, wpadł w miejscowości Kamień – 42-latek jechał samochodem osobowym, a miał we krwi 2,5 promila alkoholu.

Ostatnia osoba, jaką opolscy policjanci z drogówki zatrzymali w ten weekend, to 27-latek z gminy Jastków, który jechał przez Poniatową samochodem – badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi 1 promil alkoholu.

Wszystkie te sprawy trafią teraz do sądu, a każdemu pijanemu kierowcy grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu, każdy może zapłacić wysoką grzywnę albo dostać zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/97232,Opole-Lub-Kolejni-nietrzezwi-kierujacy-na-drogach-powiatu.html