Pobiegnij ku pamięci Powstańców Styczniowych

      Możliwość komentowania Pobiegnij ku pamięci Powstańców Styczniowych została wyłączona

Tegoroczny III Żyrzyński Bieg pamięci Powstańców Styczniowych będzie miał niecodzienną formę – wirtualną. Nie oznacza to jednak, że nie będzie prawdziwego wysiłku.

Od 1. do 8. sierpnia, każdy chętny z naszego regionu, może wziąć udział w biegu, który nie ma dokładnej trasy. Wybieramy ją sami – na dystansie 1863 metrów, 5 i 10 kilometrów. Termin biegu nie jest przypadkowy. Został on tak zaplanowany, aby upamiętnić Powstańców Styczniowych w 157. rocznicę bitwy pod Żyrzynem.

Zapisy będą prowadzone przez aplikację organizatorów na stronie dostartu.pl do 8. sierpnia włącznie. Bieg wirtualny ma charakter towarzyski. Wszystkie jego zasady mają charakter dżentelmeński – liczy się wyłącznie uczciwość uczestników.

Trasę oraz dzień biegu (w ramach podanego terminu) każdy z uczestników wybiera indywidualnie uwzględniając warunki dla niego optymalne, pozwalające na osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Jedyne założenie jest takie, aby start i meta biegu znajdowały się w tym samym miejscu. Jeden uczestnik może startować w biegach na różnych dystansach. Może także pokonać jeden dystans kilkukrotnie, przy czym w klasyfikacji zostanie uwzględniony najlepszy czas.

Wyniki uczestnicy przysyłają na adres e-mail organizatora do 9. sierpnia. Wraz z wynikiem należy przysłać swoje zdjęcie (podczas biegu, po biegu lub przed biegiem) oraz szkic pokonanej trasy. Dla zwycięzców przewidziane są puchary, a dla chętnych medal pamiątkowy przesłany pocztą. Koszt uczestnictwa z medalem pamiątkowym to 30 zł. Bez medalu udział jest darmowy.

Regulamin dostępny jest TUTAJ

 

(fot. Gloria Victis Run & Gun)