Podawał się za pracownika gazowni – teraz szuka go policja

      Możliwość komentowania Podawał się za pracownika gazowni – teraz szuka go policja została wyłączona

Mundurowi z puławskiej komendy są na tropie mężczyzny, który wyłudził pieniądze od starszej mieszkanki Puław. Proszą o kontakt każdego, komu wydaje się znajoma podobizna na portrecie pamięciowym.

Dokładnie dwa tygodnie temu (19 lipca) do mieszkania kobiety zapukał człowiek, który twierdził że zakłada czujniki dymu i gazu. Przekonywał, że posiadanie takiego urządzenia jest obowiązkowe – i zamontował domniemany czujnik. Po pracy zażądał zapłaty w wysokości kilkuset złotych.

Po tej wizycie seniorka skonsultowała się z sąsiadami i zorientowała się, że wcale nie miała do czynienia z gazownikiem. Oszustwo pomogła odkryć spółdzielnia mieszkaniowa, która poprosiła o opinię spółkę gazowniczą. Okazało się, że nieznajomy rzeczywiście zamontował w mieszkaniu kobiety urządzenie wykrywające dym – tyle że stare i bezużyteczne.

Mężczyzna nie przedstawił się i nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Oszukana puławianka pomogła policji sporządzić portret pamięciowy – teraz na tej podstawie mundurowi prowadzą poszukiwania. Ta podobizna jest zamieszczona TUTAJ. Każdy, kto może pomóc w tej sprawie, powinien zgłosić się na puławską komendę.