Podpisano umowę w sprawie budowy opolskiego sądu

      Możliwość komentowania Podpisano umowę w sprawie budowy opolskiego sądu została wyłączona

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim potrzebuje nowej siedziby – i to już pewne, że będzie ją mieć. Jest finansowe wsparcie, jest wykonawca prac, a wczoraj dopełniono niezbędnych formalności.

W poniedziałek (13 września) zawarto umowę w sprawie budowy nowoczesnego obiektu, w którym pracownicy opolskiego wymiaru sprawiedliwości będą mogli spokojnie pełnić swoje obowiązki. Dokument nakłada zobowiązania na wykonawcę budowy, firmę Erbud z Lublina, a pod wszystkim podpisał się także Dyrektor Sądu Okręgowego w Lublinie, Dariusz Bartoszcze.

Specjalne spotkanie, w którym uczestniczyli też włodarze miasta (burmistrz Sławomir Plis i przewodniczący rady miasta Dariusz Stachowicz) oraz przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości (sekretarz stanu Michał Woś i poseł Jan Kanthak), odbyło się na terenie miejskiej działki, która wkrótce stanie się placem budowy.

 

Nowy gmach sądu powstanie przy ulicy Przemysłowej. Ma mieć 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, więc na pewno pomieści wszystkie wydziały i archiwa – te aktualnie działają w różnych lokalach, wynajmowanych na terenie całego miasta. Stary gmach sądu jest w tak złym stanie technicznym, że praca w nim jest już właściwie niemożliwa.

Inwestycja wzniesienia odpowiedniego budynku była odkładana przez ponad 10 lat – między innymi dlatego, że brakowało funduszy na pokrycie ogromnych kosztów. W styczniu tego roku finansowe wsparcie obiecał resort sprawiedliwości – w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeprowadził przetarg i wyłonił wspomnianego wykonawcę wszystkich prac.

Źródło zdjęcia: