Podstępem okradli kuriera! Zaskoczyła ich wizyta policji

      Możliwość komentowania Podstępem okradli kuriera! Zaskoczyła ich wizyta policji została wyłączona

Do napadu na kuriera doszło pod koniec listopada w Wąwolnicy. Sprawcy podali mu niewłaściwy adres, a następnie zwabili w odosobnione miejsce.

Napastnicy obezwładnili mężczyznę gazem i zabrali paczkę, w której znajdowało się urządzenie o wartości 13 tys. złotych. Jak ustalili puławscy kryminalni, w tym samym czasie sprawcy planowali kolejne napady. Na sfałszowane dane zamawiali kolejne drogie sprzęty. Przesyłki miały dotrzeć do Sosnowicy. Po raz kolejny, przy użyciu gazu obezwładniającego usiłowali okraść kurierów. Zostali jednak spłoszeni, wycofali się z podstępu i uciekli.

Mundurowi ustalili dane czterech mężczyzn mogących mieć związek z tymi zdarzeniami. Wszyscy to mieszkańcy Lublina w wieku 18 i 19 lat. W tym tygodniu zostali zatrzymani na terenie powiatu parczewskiego. Byli kompletni zaskoczeni.

W środę decyzją sądu, wobec dwóch 19-latków i 18-latka zastosowany został areszt tymczasowy. Czwarty z mężczyzn, 19-latek został objęty dozorem policyjnym. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.

(fot.policja.pl)