Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Lubelszczyźnie

      Możliwość komentowania Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Lubelszczyźnie została wyłączona

Województwo lubelskie zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w kwestii przybywania liczby zakażonych koronawirusem. W związku z tym wojewoda wystosował do mieszkańców specjalny apel.

W całym kraju rośnie liczba potwierdzanych zakażeń. Środowe dane Ministerstwa Zdrowia mówiły o 767 przypadkach w całym kraju – przy czym 144 zakażenia odnotowano w województwie lubelskim. Z tego powodu wczoraj w Lublinie zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Wojewoda lubelski zaapelował do mieszkańców Lubelszczyzny o przestrzeganie wyznaczonych obostrzeń: zachowywanie dystansu społecznego, regularne dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczkami (podczas przebywania w zamkniętych pomieszczeniach, w miejscach publicznych). Poprosił też o współpracowanie z pracownikami sanepidu podczas dochodzeń epidemiologicznych.

Podkreślił również to, jak ważne jest zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Do szpitali na całej Lubelszczyźnie przyjęto już ponad sto osób zakażonych koronawirusem, a z danych wynika że większość z nich nie była zaszczepiona. Wojewoda nie wyklucza, że jeśli sytuacja epidemiczna będzie się zaostrzać, zostaną ogłoszone obostrzenia regionalne, dotyczące konkretnych powiatów.

Wśród potwierdzonych w środę (15 września), 144 lubelskich zakażeń, w lubelskiej części naszego regionu było ich 10: 7 w powiecie puławskim i 3 w ryckim, żadnego w powiecie opolskim. Czwartkowe statystyki (z 16 września) mówią o 120 przypadkach na Lubelszczyźnie – a w lubelskiej części naszego regionu o 11 zakażeniach (6 w powiecie puławskim, 4 w opolskim, 1 w ryckim).