Pojedziemy pociągiem z Puław do Lublina – ale jeszcze nie tak szybko

      Możliwość komentowania Pojedziemy pociągiem z Puław do Lublina – ale jeszcze nie tak szybko została wyłączona

W tym przypadku nie chodzi jednak o prędkość połączeń PKP, a o termin rzeczywistego uruchomienia linii. Wczoraj wieczorem spółka podała do wiadomości, że ruch pociągów pasażerskich na odcinku Lublin – Warszawa wznowiony zostanie dopiero 15 grudnia – wraz z nowym rozkładem jazdy.

Wykonawcy kończą już montowanie ostatnich urządzeń, które będą kierowały ruchem pociągów. Niedługo zostaną przeprowadzone testy i jazdy próbne, a po 14 grudnia będzie można nareszcie wybrać się z Puław do Lublina pociągiem. Na razie to będzie jazda jednym torem, bo prace przy drugim potrwają jeszcze i zostanie oddany do użytku w 2020 roku.

Na drodze kolejowej z Puław do Lublina jest już zupełnie nowy tor, a na nim 56 nowych rozjazdów. Pojawiło się 26 nowych peronów, zmodernizowano 3 mosty i 9 wiaduktów, a 14 przejazdów kolejowo-drogowych zyskało nowe urządzenia. Wciąż budowane są perony na stacjach Puławy, Nałęczów, Sadurki, Motycz i Lublin i na przystankach Pożóg, Klementowice, Łopatki, Czesławice, Miłocin Lubelski, Motycz Leśny, Stasin Polny, Lublin Zachodni. Nowe perony są komfortowe, dobrze oświetlone, dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych i bogatsze o wygodne przejścia podziemne.