Pokaz iluminacji na zamku w Janowcu

      Możliwość komentowania Pokaz iluminacji na zamku w Janowcu została wyłączona

Zamek w Janowcu olśni swoich gości w najbliższy sobotni wieczór (2 października). Tutejszy oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na pokaz iluminacji.

Podświetlenie zabytkowych murów wykona specjalistyczna firma, która ma już doświadczenie w dodawaniu blasku podobnym historycznym budowlom. Będzie to próbna aranżacja – przygotowanie do stworzenia stałego podświetlenia, jakie będzie używane tutaj w sezonach letnich.

Zamek zostanie oświetlony od strony miasteczka i od strony bramy wjazdowej, specjalna instalacja pojawi się też wokół dziedzińca.

Żeby zobaczyć, jak zaprezentuje się janowiecki zabytek, trzeba zjawić się tu w najbliższą sobotę (2 października), bo na razie będzie to jedyna okazja. Oczywiście najlepiej zjawić się już po zmroku. W dniu pokazu krużganki będą otwarte między 15.00 a 21.00, do kupienia będą bilety w kwocie 7 złotych.

Pracownicy Muzeum przypominają też, że w październiku zmieniają się godziny otwarcia zamkowych ekspozycji – będzie można je zwiedzać codziennie, z wyjątkiem środy, od 9.00 do 15.00.