Pokaż, jak smakuje południowe Mazowsze!

      Możliwość komentowania Pokaż, jak smakuje południowe Mazowsze! została wyłączona

Jaka jest tradycyjna kuchnia południowego Mazowsza? To pomoże ustalić konkurs kulinarno-fotograficzny, który ogłosiła Fundacja NOVA Perspektywa.

Zadanie ma tak właściwie trzy etapy. Polega na tym, żeby po pierwsze przygotować regionalną potrawę, a po drugie – opisać jej związek z południową częścią Mazowsza. Trzeci krok wymaga żyłki wytrawnego fotografa, bo przysmakowi trzeba zrobić estetyczne zdjęcie.

Do tego konkursu są zaproszone mina przykład Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, ale nie tylko. Wyzwanie mogą podjąć wszyscy mieszkańcy południowego Mazowsza, którzy lubią gotować, zwłaszcza według domowych przepisów. Warunek jest taki, żeby grupa uczestników liczyła przynajmniej 5 osób. W naszym regionie to propozycja dla mieszkańców ziemi zwoleńskiej i kozienickiej.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu “Pogranicza smaków. Południowe Mazowsze w sieci dziedzictwa kulinarnego Mazowsze”. Jego szczegółowy regulamin można znaleźć TUTAJ. A na nadsyłanie zgłoszeń jest jeszcze sporo czasu – bo zdjęcia trzeba przesłać na adres poludniowemazowsze@wp.pl do 14 października (do godziny 23.00).