Pokazali, że są „Silni Razem”

      Możliwość komentowania Pokazali, że są „Silni Razem” została wyłączona

W miniony piątek (20 listopada) policjanci z Puław, Kazimierza Dolnego i Ryk spotkali się na puławskich Azotach – ale nie zjawili się tu w związku z żadnym przestępstwem, tylko jako honorowi krwiodawcy.

W budynku Dyrekcji Naczelnej odbyła się kolejna terenowa zbiórka krwi, organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia”, działający przy Zakładach Azotowych „Puławy” S.A. i przez lubelskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja nosiła hasło „Silni Razem” – byli na nią zaproszeni pracownicy Azotów, lokalnych spółek, a także mieszkańcy Puław.

Tego dnia do zbiórki przystąpiły 62 osoby – i oddały w sumie prawie 23 litry krwi. Wśród nich było 14 debiutantów, którzy podzielili się krwią po raz pierwszy w życiu.

Wszyscy funkcjonariusze, którzy tego dnia zjawili się na puławskiej akcji, dołączyli do niej po to, żeby pomóc policjantowi z Lublina, choremu COVID-19. Aspirant sztabowy Rafał Kasiborski przebywa w szpitalu MSWiA i wciąż jest w ciężkim stanie, bardzo źle znosi zakażenie koronawirusem.

Źródło zdjęcia: KPP w Puławach