Policja przypomina: telefoniczni oszuści wciąż działają!

Zbliża się grudzień, czas wielu rodzinnych spotkań. Radomska policja apeluje, żeby podczas rozmów z bliskimi seniorami przypominać starszym osobom o oszustach, którzy wyłudzają pieniądze podczas rozmów telefonicznych.

Złodzieje chętnie działają właśnie w taki sposób, bo sami pozostają anonimowi i mogą przedstawić seniorowi dowolną opowieść, mniej lub bardziej prawdopodobną. Tacy oszuści często próbują zdobyć zaufanie, podając się za policjantów albo urzędników, wciąż zdarza się też, że dzwonią rzekomo w imieniu członka rodziny, który potrzebuje pomocy. To bardzo ważne, żeby uczulać seniorów na takie sytuacje. Warto zachęcać ich do tego, żeby o takich dziwnych, nietypowych telefonach mówili swoim bliskim, żeby nie wdawali się w telefoniczną dyskusję i żeby nie podawali żadnych osobistych danych, żeby nie obiecywali przekazania dużej kwoty pieniędzy.

Żeby uniknąć oszustwa i straty oszczędności, trzeba być przede wszystkim czujnym. Apel radomskiej policji dotyczy oczywiście mieszkańców powiatu kozienickiego i zwoleńskiego – ale dodajmy, że zagrożenie takimi oszustwami oczywiście istnieje wszędzie.

Dodaj komentarz