Policja z fotoradarami – wzmożone kontrole w naszym regionie

      Możliwość komentowania Policja z fotoradarami – wzmożone kontrole w naszym regionie została wyłączona

Na dzisiaj zaplanowana została policyjna akcja pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Takich działań prewencyjnych mogą spodziewać się kierowcy w naszym regionie zarówno w województwie mazowieckim jak i lubelskim. Funkcjonariusze muszą stale przypominać, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków. Na drogach pojawią się pojazdy policji z rejestratorami wideo. Na jednym odcinku można spodziewać się co najmniej dwóch stacjonarnych punktów pomiaru prędkości. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

W 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu. Policjanci apelują do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.