Policjanci sprawdzali, czy ferie mijają bezpiecznie

      Możliwość komentowania Policjanci sprawdzali, czy ferie mijają bezpiecznie została wyłączona

Minął już pierwszy tydzień lubelskich ferii zimowych – podczas gdy dzieci i młodzież odpoczywają, policjanci są wyjątkowo zapracowani.

Po pierwsze, intensywniej kontrolują ruch drogowy, po drugie sprawdzają czy w obszarze zimowisk nie dzieje się nic złego, a po trzecie – prowadzą profilaktyczne pogadanki.

Takie specjalne spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Dzieci, które spędzają tu czas na półkoloniach organizowanych przez Edukację 3.0, spotkały się z funkcjonariuszami, żeby wysłuchać bardzo ważnych rad. Dowiedziały się, jakie są zasady bezpiecznego odpoczynku i jak unikać zagrożeń podczas beztroskich zabaw. Poza tym policjanci przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a przy tej okazji wytłumaczyli dlaczego noszenie odblasków jest ważne.

Na samej pogadance się jednak nie skończyło, bo dzieci z ogromną ciekawością zajrzały do policyjnego radiowozu – a nawet sprawdziły, jak dużo z nich zmieści się w środku. Była jeszcze okazja, żeby przymierzyć policyjną kamizelkę kuloodporną – więc na brak wrażeń mali półkoloniści nie mogli narzekać.

Źródło zdjęcia: http://pulawy.lubelska.policja.gov.pl/lpu/informacje/aktualnosci/99452,Polkolonie-pod-czujnym-okiem-policjantow.html